
Asperges met een gepocheerd ei, rucola, zalm en parmezaan
Witte asperges en een zacht gepocheerd ei zijn een gouden combinatie. De romige dooier vormt samen met een simpele dressing van balsamico en lente-ui een heerlijke basis voor deze voorjaarssalade. Perfect als lichte lunch, bijvoorbeeld met Pasen. Asperges met een gepocheerd ei zijn fris, licht en verrassend makkelijk om te maken.
Het is écht lente in de keuken met witte asperges op tafel. Serveer je dit als hoofdgerecht, neem dan een paar extra asperges of kook er wat krieltjes bij. En heb je een feestelijk moment? Maak gevulde eieren erbij - een echte klassieker met een retro twist.
Weetje: is er verschil tussen witte en bruine eieren?
Nog een favoriet: aspergesoep!

Ingrediënten
- 6 witte asperges
- 100 gr gerookte zalm
- 2 eieren
- 40 gr rucola
- 2 el Parmezaanse kaas (geraspt)
Dressing
- 4 el olijfolie
- 4 el witte balsamicoazijn
- 1 el aspergekookvocht
- 2 lente-ui (in ringen)
- peper en zout versgemalen
Instructies
- Schil de asperges en kook ze in ruim water in ongeveer 8–10 minuten gaar. Bewaar een eetlepel van het kookvocht voor de dressing.
Dressing maken
- Meng de olijfolie, witte balsamicoazijn, aspergekookvocht en de lente-ui. Breng op smaak met peper en een snuf zout.
- Breng een pan met water net tegen de kook aan en voeg een scheutje azijn toe. Breek de eieren één voor één in een kommetje en laat ze voorzichtig in het water glijden.
- Pocheer de eieren 3-4 minuten, tot het eiwit gestold is en de dooier nog zacht.
- Verdeel de rucola over de borden en meng met de dressing. Leg de asperges en gerookte zalm erop.
- Plaats het gepocheerde ei bovenop en maak de asperges met ei af met Parmezaanse kaas.
Maak ook eens: quinoasla met mozzarella en witte asperges of asperges met dilleroom en zalm.

Deel dit recept
Wat vind je van het recept?






