
Panna cotta met witte chocolade
En passievrucht- Aantal: 4
- Bereidingstijd: 20 min
- Wachttijd: 3 uur 30 min
- Klaar in: 3 uur 50 min
- Kcal: 490
Panna cotta met witte chocolade en passievrucht ’n heerlijk dessert en ’t is zó gemaakt. Wel moet je even geduld hebben voordat ’t dan echt ’n puddinkje is. Panna cotta ofwel gekookte room met vanille en witte chocola maakt je paasdiner écht af.
Panna cotta passievrucht
Panna cotta passievrucht recept gemaakt van room, suiker gelatine en vanille, de basis. Met ’n favoriet zoals witte chocolade en passievrucht. Echt héél lekker!
Inspiratie: Italiaanse toetjes 3 x lekker & snel Zabaglione of affogato of toch dolce mascarpone, welke neem jij?

Puddinkje van witte chocolade
- Breng in een pannetje de slagroom met de suiker en het vanillestokje aan de kook. Neem de pan van het vuur en laat de room een kwartier trekken.
- Neem het vanillestokje uit de room, schraap het zwarte merg eruit en roer door de room. Week de gelatine 5 minuten in koud water. Verwarm de room opnieuw en zet ’t vuur uit. Voeg de witte chocolade toe en laat al roerende smelten.
- Knijp de gelatine goed uit en roer door de chocoladeroom. Laat het mengsel onder regelmatig roeren afkoelen tot ’n lobbig mengsel.
- Schenk het puddingmengsel in 4 puddingvormpjes van 150 ml inhoud en laat afkoelen. Laat de pannacotta afgedekt in de koelkast 3 uur opstijven.
- Houd de vormpjes even in heet water en stort op ’n dessertbord. Schep het vruchtvlees van de passievruchten over de puddinkjes. Puddinkje van witte chocolade zó maak je ’t.
Maak af met chocoladeschaaf. Varieer met vormpjes en glazen.
Ook lekker: Lemon posset ’n klassiek Engels nagerecht met citroen en koekjes.