Tomaat pastinaak soep
Met pastinaakchips- Aantal:
4
- Bereidingstijd:
10 min
- Wachttijd:
20 min
- Klaar in:
30 min
- Kcal:
110
Tomaat-pastinaak soep met pastinaakchips uit de oven. ’n Heerlijk iets wat zoete soep die heel makkelijk te maken is.
Pastinaak en tomaten
Pastinaak en tomaten een perfecte combi, gezonde iets wat winterse soep met een krokante bite van de chips van pastinaak. Chips van pastinaak maak je makkelijk met de airfryer. Easy en gezond snacken.
Ook lekker: Geroosterde pompoen uit de oven met verse kruiden.
Tomaat pastinaak soep
Ingrediënten
- 350 gr pastinaak
- 6 tomaten
- 1 ui
- 2 teentjes knoflook
- 2 cm gember vers
- 70 gr tomatenpuree
- 1,2 l bouillon
- peper vers gemalen
- olijfolie
- grof zeezout
- 2 pastinaken voor de chips
Instructies
- Schil de pastinaak en snij in stukken. Was en snij de tomaten in vieren. Pel en snipper de ui, knoflook en gember.
- Verhit een scheut olijfolie in een pan met dikke bodem en fruit hierin de ui, knoflook, pastinaak en gember 5 minuten op middelhoog vuur. Voeg de tomatenpuree toe en bak kort mee.
- Voeg de tomaten en de bouillon toe, breng aan de kook en laat de soep met deksel een kwartier pruttelen, breng op smaak met verse peper.
- Maak intussen de pastinaak chips. Verwarm de oven op 160 graden, schil de 2 overgebleven pastinaken maak dunne plakjes of rondjes dep goed droog en meng in een bak met een scheutje olijfolie en grof zeezout. Leg op een bakplaat van elkaar af en laat in zo’n 20 minuten krokant worden.
- Pureer de soep met een staafmixer, schep in kommen en maak af met de pastinaak chips. Soep met pastinaak en tomaten zó maak je ’t.
Meer soep van pastinaak? Pastinaaksoep.
Pastinaak is een veelzijdige groente en bevat een hoog gehalte aan kalium, mangaan, magnesium, fosfor, zink en ijzer en veel vitamines, waaronder vitamine B, C, E en K. En ook een hoog gehalte aan vezels en eiwitten. Vele gezondheidsvoordelen dus!
Ook lekker: Pompoen pindasoep met kokos pinda’s en uitjes.
Wat vind je van het recept?
Recente recepten en artikelen
Vanmorgen gemaakt, voor mijn oudere buurtjes in de wijk, best spannend omdat pastinaak toch wel een vreemde groente is. Mijn buurvrouw kwam aan en vroeg wat ik aan het maken was, het rook in ieder geval heerlijk! We hebben geproeft en vonden hem zeer smaakvol, zeg maar heerlijk!
Goed te horen Marie Louise, zelf zó dol op pastinaak, mijn favoriete ‘vergeten’ groenten!
Heerlijk receptje en erg leuk de pastinaak gegrild er bovenop
Top.
Dank El!
Super lekker, al verschillende keren complimenten gehad als ik een etentje gaf!
Zelf eet ik hem regelmatig en hij is heerlijk gezond!
Heel fijn Marianne!
De smaak is heel lekker. Alleen de pitjes van de tomaat vind ik jammer. Misschien moet ik de tomaten en pastinaak apart maken. Bedankt voor het recept.