Wortel kaneel cake
Met gezonde zoetmakers
- Aantal: 15
- Bereidingstijd: 10 min
- Wachttijd: 50 min
- Klaar in: 1 uur
Wortel kaneel cake met gezonde zoetmakers, smaakt perfect en past perfect op ’t werk voor tussendoor. Een compacte bite met crunchy walnoten, wortel, sinaasappel, kaneel en banaan, lekker en gezond wortel koek recept.
Vegan carrot cake recept
Vegan carrot cake recept van oorsprong Amerikaans, maar overal favoriet. Met enkel gezonde en vegan ingrediënten. Perfect voor tussendoor, super simpel te maken en veel voor de hele week. Geef mee naar school of voor een snel ontbijt. Vegan carrot cake maak ’t zelf!
Zo maak je suikervrije wortelcake
- Verwarm de oven voor op 175 graden, snij de dadels en walnoten fijn en rasp de wortels. Pers het sap van sinaasappels.
- Pureer de bananen en mix met het sinaasappelsap. Meng het meel, kaneel, dadels, bakpoeder en walnoten door elkaar en schenk de olie erbij. Voeg de bananenpuree toe en schep als laatst de wortels bij het mengsel.
- Schenk het mengsel in een met bakpapier bekleed bakblik en zet het voor 50 minuten in de voorverwarmde oven. Zo maak je suikervrije wortelcake als gezond tussendoortje, enjoy!
Maar liefst 48 vierkante bite’s uit dit wortel kaneel cake recept!
Wil je deze wortelcake glutenvrij maken, gebruik bruine rijstmeel in plaats van volkoren speltmeel, ook erg lekker!
Meer wortelcake? Wortelcake maken met sinaasappel mascarpone.
Recente recepten en artikelen
Wat vind je van het recept?
Hola! Bedoel je 115 gr of ml zonnebloemolie? Ik zou dit wortel kaneel cake recept graag willen maken, maar het zou zonde zijn als ’t niet goed lukt. Ik hoor het graag :)
Mag beide Emel, 115 gram is gelijk aan 115 ml (Dat is niet altijd zo..)
Hoe groot moet het bakblik zijn? Of bedoel je een cakeblik?
Bakvorm 29 x 19 cm en 4 cm hoog Albertien.
Heerlijk!!! Maar bereidingstijd 10 minuten… bij mij eerder ruim 30🙃 maar evengoed een heel fijn recept! Bedankt
Haha, dank Yvonne! Qua tijd zal ’t toch voor iedereen anders zijn, ik ben best fanatiek..
Lekker recept, resultaat is stevig en smeuïg, daar houd ik van! Niet te zoet dus een heerlijk gezond tussendoortje wat mij betreft! Ik had geen sinaasappels, dus citroensap, water en honing gebruikt.
Dank Yvonne, citroen klinkt ook goed!
Lekker recept. Kan je het ook een paar dagen bewaren.. in een plastic bakje of in de koelkast?