Quinoasalade met asperges
Mozzarella en rucola- Aantal:
2
- Bereidingstijd:
10 min
- Wachttijd:
15 min
- Klaar in:
25 min
- Kcal:
410
Quinoasalade met asperges mozzarella en rucola maak ’t makkelijk zelf met dit voorjaarsrecept. Lekker én gezonde quinoa sla met stukjes witte asperges peultjes en parmezaan. Even geen ei bij je asperges maar lekker veel kaas!
Quinoa met witte asperges
Quinoa met witte asperges maakt je salade ’n échte lentesalade. Quinoa met een frisse dressing van limoen en lichte verse ingrediënten. Neem eventueel buffelmozzarella voor een extra romige variant, lekker joh! Je quinoa salade is Paas ready!
Kan je geen witte asperges vinden neem dan de groene asperges. Ook erg lekker.
Quinoa sla met rucola en witte asperges
- Kook de quinoa volgens aanwijzingen op de verpakking en laat afkoelen. Schil en kook de asperges in z’n geheel in 10 minuten gaar. Voeg de laatste 2 minuten de peultjes toe en maak ze beetgaar. Laat beide afkoelen.
- Maak de dressing, gebruik een halve citroen voor rasp en sap en meng met de olijfolie, verse peper en zout naar smaak. Meng drie kwart van de dressing met de quinoa en het overige met de rucolablaadjes.
- Hak de rucola iets fijn, snij de peultjes klein en meng met de quinoa en schep op borden. Snij de asperges in stukken en verdeel met plukjes mozzarella over de quinoa. Strooi de parmezaan over de quinoasalade samen met de basilicum en ’n partje limoen, eet direct. Zo maak je quinoa sla met rucola en witte asperges.
Eet met een lekker stuk brood en zelfgemaakte groene pesto.
Tip: Gebruik feta kaas mocht je geen mozzarella in huis hebben. Vervang de peultjes voor avocado. Zo heb je snel ’n makkelijke en gezonde salade met asperges.
Ook lekker: Caprese quinoasalade.
Wat vind je van het recept?
Recente recepten en artikelen