Snelle babka van bladerdeeg
Met chocolade- Aantal: 4
- Bereidingstijd: 5 min
- Wachttijd: 25 min
- Klaar in: 30 min
- Kcal: 390
Snelle babka van bladerdeeg met chocolade, een heerlijk gevlochten chocoladebrood. Heel simpel zelf te maken, rollen smeren draaien en de oven doet ’t werk. Eet met een dot boter. Mega chewy, ’n soort van chocolade croissant.
Babka recept
Babka recept maak je zó, het perfecte ontbijt. ’n Chocolade babka is écht makkelijk te maken en je hebt er maar weinig voor nodig. ’n hete oven, een pot Nutella en een eitje voor een glanzend laagje.
Wil je de chocolade babka iets groter maken, neem dan 2 lappen bladerdeeg met de korte kanten aan elkaar gedrukt.
Chocolade vlechtbrood
- Rol het bladerdeeg uit tot een rechthoekige plak van zo’n 40 x 24 cm. Maak de chocoladepasta ietsje warm zodat deze goed smeerbaar is. Verdeel de Nutella met een bakkwastje over het bladerdeeg en strooi eventueel nog wat chocoladerasp over de Nutella.
- Begin met ’t rollen van de lange rand, rol het deeg stevig op en knijp in de rand om de rand te dichten. Je hebt nu een lange chocolade bladerdeegrol. Snij de rol door de lengte bijna helemaal doormidden maar hou de laatste 2 cm aan elkaar.
- Draai beide helften als ’n vlecht over elkaar heen en druk de uiteinde aan elkaar. Draai ze in een krans maar hou de zichtbare chocolade naar boven gericht. Klop ’t ei en bestrijk ’t chocolade vlechtbrood voor een glanzend laagje. Bak 25 minuten tot de babka goudbruin en gaar is. Chocolade vlechtbrood recept zó doe je dat.
Laat afkoelen en bestrooi eventueel nog met poedersuiker. Snij in stukken.
Ook lekker: Bananenbrood vegan.